Jako pierwszą pocztowkę wybrałem Rynek we Wronkach.
Pocztówka pochodzi z czasów zaborów. Prawie wszystkie budynki widoczne na widokówce cieszą i dziś oko przechodnia. Budynku na skrzyżowaniu ul. Sierakowskiej już nie ma. Budynek obok zmienił nieznacznie okno wystawowe z półkola na prostokąt. Także dom widoczny na środku utracił wieżyczki - szkoda bo uważam, iż wygładał bardziej dostojniej. Może przy następnym remoncie właciciel odtworzy je ponownie? Na widokówce widać parę szyldów.W domu po lewej stronie miesciła sie praktyka dendystyczna i tam leczono bolące zęby Wroniczan; a obok był sklep z kawą - na pewno zapach mielonej kawy był niesamowity. W domu z wieżyczkami widać nazwisko ,,Podolski,, zaś w domu po prawej stronie widac szyld z nazwiskiem ,,Lewankowski,,.

Prosimy o wiecej wpisow!
OdpowiedzUsuń